inzertní portál práce nejen na doma
oblíbené
Přidat do oblíbených
jooble.sk

Půjčky pro dlužníky

Rychlá půjčka pro dlužníky do 250 000 Kč na 96 měsíců.

Rychlá půjčka do výplaty

Ještě dnes si můžete sjednat půjčku do 20 000 Kč z pohodli domova.

Půjčka BLESK- máte na to!

Dostupná nebankovní půjčka bez poplatku již od 1.000 až do 100.000 Kč.
inzerce práce na easy-prace.cz

hledejte práci pomocí Životopisy.cz

Potřebujete za svoji práci jednoduše fakturovat? Vyzkoušejte účetnictví online s cloudovou službou iDoklad.cz!


Rozsáhlá nabídka práce na inzertním portálu Fajn-práce.cz

Jak se nenechat napálit?

Samozřejmě se díky těmto lákavým nabídkám výdělku vyrojilo mnoho pochybných společností. Někteří zneužívají toho, že lidé jsou naivní, když se jim naslibuje velký výdělek za málo práce. Kvůli vysokým výdělkům jsou ochotni i "investovat" ...Tomuto nekalému systému se daří i proto, že prostřednictvím internetu je vše anonymní. Zákony v tomto ohledu nejsou zrovna nejlepší. 


Princip je známý jako tzv. „letadlo“ = hra o váš vstupní poplatek. Ten většinou bývá šílených 20.000-70.000 kč za „vstupní seminář a informace." Podvodníci si vaše peníze rozdělí. Na školení se ale nedozvíte nic nového, jen budou mluvit pořád dokola o ničem. A vyplyne z toho, že máte shánět další lidi, kteří budou "dělat" totéž co vy. Tedy se snažit získat peníze tím, že ošidíte druhé....

Jestliže se na někdy na podobném semináři ocitnete (a ještě jste nic neplatili), v žádném případě ani neplaťte. Budou vás ze začátku lehce přemlouvat, postupně to bude mnohem urputnější. Ať nevyhrají....


Když vám nebudou schopni říci, o co jde, a budou to jen okecávat, honem pryč! Letadlo odhalíte i tak, že si zkusíte představit, jestli by systém mohl fungovat nadále i v případě, že se nebudou přibírat noví členové. U letadla tímto "dojde palivo" a systém skončí.


Typický příklad nenápadného letadla:

Pošlete mi 50 kč, pošlu informace (ještě třeba s argumentem Já jsem poslal taky)  – po zaplacení vám sice „nabídka“ přijde, ale budou to nějaké blbosti (třeba o fotbalovém klubu) a vy to máte „hledat stejné blbce, jako vy“.


Před výběrem práce položte prodejci několik otázek, zjistěte co nejvíce informací, hledejte případné nesrovalosti. Použijte rozum, nevěřte na pohádky! Vrátit se k férové nabídce můžete kdykoliv, nic vám neuteče. Když ale unáhleně zaplatíte, bude už pozdě!
 zpět