inzertní portál práce nejen na doma
oblíbené
Přidat do oblíbených
jooble.sk

Půjčky pro dlužníky

Rychlá půjčka pro dlužníky do 250 000 Kč na 96 měsíců.

Rychlá půjčka do výplaty

Ještě dnes si můžete sjednat půjčku do 20 000 Kč z pohodli domova.

Půjčka BLESK- máte na to!

Dostupná nebankovní půjčka bez poplatku již od 1.000 až do 100.000 Kč.
inzerce práce na easy-prace.cz

hledejte práci pomocí Životopisy.cz

Potřebujete za svoji práci jednoduše fakturovat? Vyzkoušejte účetnictví online s cloudovou službou iDoklad.cz!


Rozsáhlá nabídka práce na inzertním portálu Fajn-práce.cz

Pojistka na blbost není blbost, ale „musthave“ každého zaměstnance


Během pracovního dne se může přihodit ledacos (doslova cokoliv), a vůbec nezáleží na druhu pracoviště, na kterém se právě člověk nachází. Ve skladu mezi regály i v kanceláři – za všech okolností byste se měli mít na pozoru, protože za případnou škodu má zaměstnavatel právo náhrady. V jaké výši a za jakých podmínek

Kolik můžete za chybu v práci zaplatit?

Dle zákoníku práce zodpovídá každý zaměstnanec za škody do výše 4,5násobku své mzdy. V praxi to znamená, že pokud máte na výplatní pásce 40 tisíc hrubého, může po vás zaměstnavatel požadovat náhradu ve výši až 180 tisíc korun. Není proto nutné, abyste si sjednali pojištění odpovědnost zaměstnance s větším limitem.Pokud dojde ke škodě na majetku zaměstnavatele za běžných okolností, je důkazní břemeno na jeho straně. Jiná situace panuje v případě škody, kterou zaměstnanec způsobí v rámci pracovněprávního vztahu na základě smlouvy o odpovědnosti za škodu, svěřené hodnoty či ztrátu svěřených věcí. Důkazní břemeno vždy leží na straně zaměstnance a odpovědnost není limitována 4,5násobkem mzdy.


Pozor na alkohol, drogy a úmyslŽádná pojišťovna nepřebírá odpovědnost za událost, ke které dojde pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek.
Veškeré škody musí zaměstnanec nahradit z vlastní kapsy, a to v plné výši. To samé platí také o škodě způsobené úmyslně. I od té dávají pojišťovny ruce pryč a jejich pojistné krytí se na ně nevztahuje.


Kde si pojištění odpovědnosti zaměstnance sjednat?Široký rozsah pojistné ochrany, celosvětovou platnost, ale také nízkou spoluúčast s možností volby nabízí u svého pojištění odpovědnosti zaměstnance ERGO pojišťovna. Pro klienty jsou připraveny také speciální varianty pro řidiče, a to i pro zaměstnance, kteří využívají firemní auto pro soukromé účely. Podrobnosti a další informace k pojištění najdete na ergo.cz.