inzertní portál práce nejen na doma
oblíbené
Přidat do oblíbených
jooble.sk

Půjčky pro dlužníky

Rychlá půjčka pro dlužníky do 250 000 Kč na 96 měsíců.

Rychlá půjčka do výplaty

Ještě dnes si můžete sjednat půjčku do 20 000 Kč z pohodli domova.

Půjčka BLESK- máte na to!

Dostupná nebankovní půjčka bez poplatku již od 1.000 až do 100.000 Kč.
inzerce práce na easy-prace.cz

hledejte práci pomocí Životopisy.cz

Potřebujete za svoji práci jednoduše fakturovat? Vyzkoušejte účetnictví online s cloudovou službou iDoklad.cz!


Rozsáhlá nabídka práce na inzertním portálu Fajn-práce.cz

Jak na oddlužení fyzické osoby?

Dluhy jsou něčím, čemu se chce v dnešní době vyhnout bezpochyby každý člověk. Jenže život je občas až příliš nepředvídatelný a do dluhové pasti může spadnout jednoduše každý. Ať už jde o fyzické osoby nebo OSVČ. Pakliže se v takové situaci nacházíte, rozhodně se vyhněte myšlenkám s dramatickými scénáři a začněte takový problém řešit s chladnou hlavou.

Existuje totiž řešení, jímž je osobní bankrot, s pomocí něhož máte možnost osvobodit se od všech svých předchozích závazků a začít s čistým štítem.

Oddlužení fyzické osoby


Jestliže je vaše životní situace opravdu bezvýchodná a vy už nemáte z čeho platit své pravidelné závazky, je nejvyšší čas, podat návrh na osobní bankrot. S ním se samozřejmě pojí určité podmínky.


• Musíte být schopni splatit v průběhu následujících 5 let alespoň 30 % všech dluhů
• Ostatních 70 % dluhů vám bude odpuštěno

To jsou poměrně zajímavé předpoklady, jež vám přináší oddlužení fyzické osoby. V okamžiku, kdy takový návrh vznesete, domůžete se především adekvátní ochrany před nejrůznějšími věřiteli. Zároveň tím zastavíte jakékoliv narůstající penály, úroky a podobné věci, takže vaše dluhy jednoduše zmrazíte.

Oddlužení OSVČNěco podobného se nabízí také pro podnikatele, respektive pro osoby samostatně výdělečně činné. I v jejich případě lze využít pětileté oddlužovací doby, která je pravděpodobně tím nejschůdnějším řešením. Pakliže se to však nepodaří, existuje ještě jedna varianta, i když o něco méně výhodná.

Oddlužení OSVČ může být řešeno nikoliv osobním bankrotem, ale prostřednictvím konkurzu. V takové situaci dochází k rozprodání veškerého majetku dlužníka a z peněz jsou uhrazeny závazky vůči věřitelům. Všechny ostatní dluhy zůstávají a je nutné je splatit, což je podstatný rozdíl oproti osobnímu bankrotu.

Kdy je možné vyhlásit osobní bankrot?


Nakonec je třeba zmínit ještě jednu důležitou informaci. Abyste mohli požádat o osobní bankrot, musíte dlužit alespoň dvěma věřitelům a dané faktury musí být minimálně 30 dnů po splatnosti. Zároveň je tu předpoklad, že tyto závazky nemáte z čeho splácet. Oddlužení fyzické osoby a oddlužení OSVČ tak představuje praktickou a efektivní cestu za lepším životem.