inzertní portál práce nejen na doma
oblíbené
Přidat do oblíbených
jooble.sk

Půjčky pro dlužníky

Rychlá půjčka pro dlužníky do 250 000 Kč na 96 měsíců.

Rychlá půjčka do výplaty

Ještě dnes si můžete sjednat půjčku do 20 000 Kč z pohodli domova.

Půjčka BLESK- máte na to!

Dostupná nebankovní půjčka bez poplatku již od 1.000 až do 100.000 Kč.
inzerce práce na easy-prace.cz

hledejte práci pomocí Životopisy.cz

Potřebujete za svoji práci jednoduše fakturovat? Vyzkoušejte účetnictví online s cloudovou službou iDoklad.cz!


Rozsáhlá nabídka práce na inzertním portálu Fajn-práce.cz

Multi Level Marketing - podstata obchodního modelu


Multi level marketing (zkráceně MLM) je jeden z nejúspěšnějších obchodní modelů. Je založený na systému soukromých prodejců, kteří budují svůj vlastní business s produkty určité společnosti. Nabízí se zde služby či výrobky, kdy je prodejci vyplacena část ze zisku. Cena výrobků či služeb může být nižší, než v obchodě, takže je to pro zákazníky velmi atraktivní.

Prodej zde probíhá přátelským způsobem, kdy oslovíte třeba jen pár vašich přátel. Když si vaši známí kupují výrobky opakovaně, opakovaně také dostáváte provizi (i když jste jim to nabídli jen jednou!). Máte možnost vytvořit si svůj „tým“, a získáváte i další provizi z toho, co udělají oni.


 Podstatou multi level marketingu jsou lidi, skupina lidí. Prodává se hodně výrobků či služeb, tedy tvoří se velký obrat. Proto je možné vyjednat velkou slevu, cena je nižší cena než v obchodě. Část této slevy se použije jako vaše odměna, a o zbývající část je zboží levnější, než v obchodě! Firmy si také oblíbily tento skvělý způsob prodeje, kdy jejich nabídka se šíří všude, velmi rychle a přátelským způsobem.


Z výsledné ceny výrobku si vezme podíl výrobce, ale také distributoři, sklady apod. Zakoupením zboží přímo u výrobce, hodně článků vynecháte. Ušetřené peníze se pak v multi level marketingu použijí jako provize, a ještě nabízíte zboží levnější, než v obchodě:-) Můžou se také nabízet produkty za srovnatelné ceny s ostatními, ale s větší kvalitou.


Jak poznat seriózní MLM?

- vždy se nabízí nějaký rozumný hmotný produkt nebo služba!

- systém školení (jak lépe prodávat....)

- neměl by být vstupní poplatek (i když někde je - použit ale na pronájem sálu, materiály, občerstvení...)

- funguje, i když už nepřibývají noví členové

- používejte rozum, jestli to tak může fungovat!!!


Tímto způsobem úspěšně fungují velké společnosti jako např. AMWAY, FM group, ORIFLAME, AVON, a hodně dalších.Příklad, jak to může fungovat:

Parfém v obchodě stojí 200 kč. Skupina v MLM má např. je 10.000 členů. Prodejce tedy nabídne skupině cenu 100 kč za kus. I když prodá mnohem levněji, tak díky velkému počtu prodejů se mu to rozhodně vyplatí!


V mlm se parfém bude prodávat za cenu 150 kč.


Výsledek? Zákazník to má o 50 kč levnější (200 kč v obchodě oproti 150 kč zde), a zbylých 50 kč (za 150 kč se to prodává, ale nakupuje jen za 100 kč) se rozdělí jako provize.
 

 zpět