inzertní portál práce nejen na doma
oblíbené
Přidat do oblíbených
jooble.sk

Půjčky pro dlužníky

Rychlá půjčka pro dlužníky do 250 000 Kč na 96 měsíců.

Rychlá půjčka do výplaty

Ještě dnes si můžete sjednat půjčku do 20 000 Kč z pohodli domova.

Půjčka BLESK- máte na to!

Dostupná nebankovní půjčka bez poplatku již od 1.000 až do 100.000 Kč.
inzerce práce na easy-prace.cz

hledejte práci pomocí Životopisy.cz

Potřebujete za svoji práci jednoduše fakturovat? Vyzkoušejte účetnictví online s cloudovou službou iDoklad.cz!


Rozsáhlá nabídka práce na inzertním portálu Fajn-práce.cz

I zubaři musí myslet na BOZP aneb BOZP pro zubní ordinace


Zubaře nemá kdekdo v lásce. Je to člověk, za kterým se chodí s pláčem, na druhou stranu se od něj odchází s úsměvem. Z pohledu úřadu práce či podobných institucí je to však profese jako každá jiná. Taktéž se v zubních ordinacích musí myslet na bezpečnost práce, taktéž se člověk musí podívat na zubní ordinací z hlediska BOZP. Že jste zubařem na volné noze či vlastníte svou ordinaci? Poradíme vám, co je třeba mít vyřešené.

BOZP se pojí také se zubaři a zubními ordinacemi. I zde může dojít k újmě na zdraví, i při tomto povolání může dojít k pracovním úrazům. Podívejme se proto na zubařinu jako profesi z pohledu BOZP.

BOZP pro zubní ordinace

Co se týče bezpečnosti práce v zubních ordinacích, každá ordinace musí mít důkladně zpracovanou a provedenou analýzu rizik, k nimž může dojít. Taktéž musí být zpracována pravidla pro chemické látky, musí se vést dokumentace BOZP a samozřejmě se nesmí zapomínat na školení.

Pokud bychom měli chvilku zůstat u dokumentace BOZP, nabízí se otázka, co všechno musí dokumentace bezpečnosti práce obsahovat. V rámci ní musí být provedena kategorizace prací, musí se zajistit pracovnělékařské prohlídky, musí se zajistit, aby nedocházelo k vykonávání zakázaných prací.

V souvislosti s BOZP v zubních ordinacích lze mluvit i o školení zaměstnanců. Školení BOZP patří k základním povinnostem zaměstnavatele. Musí se v rámci školení informovat o možných rizicích a o jejich prevenci, taktéž se v rámci školení seznamují zubní lékaři s dokumentací BOZP.

Zákony stanovující BOZP zmiňují i to, jak mají zubní lékaři nakládat s nebezpečným odpadem, který se v zubních ordinacích často používá.

Je toho na vás moc?

Pokud je toho na vás moc, pokud se v povinnostech BOZP ztrácíte, nevěšte hlavu. Obraťte se na experty ze společnosti Extéria, kteří se vám postarají o vše, co s BOZP a PO souvisí. Na internetu si o firmě můžete přečíst řadu referencí a recenzí, v nichž jsou obsaženy zkušenosti klientů.