inzertní portál práce nejen na doma
oblíbené
Přidat do oblíbených
jooble.sk
REKLAMA:

Rozsáhlá nabídka práce na bezplatném inzertním serveru Fajn-práce.cz

 

sponzorované odkazy

 

 

Jak se nenechat napálit?

Samozřejmě se díky těmto lákavým nabídkám výdělku vyrojilo mnoho pochybných společností. Někteří zneužívají toho, že lidé jsou naivní, když se jim naslibuje velký výdělek za málo práce. Kvůli vysokým výdělkům jsou ochotni i "investovat" ...Tomuto nekalému systému se daří i proto, že prostřednictvím internetu je vše anonymní. Zákony v tomto ohledu nejsou zrovna nejlepší. 


Princip je známý jako tzv. „letadlo“ = hra o váš vstupní poplatek. Ten většinou bývá šílených 20.000-70.000 kč za „vstupní seminář a informace." Podvodníci si vaše peníze rozdělí. Na školení se ale nedozvíte nic nového, jen budou mluvit pořád dokola o ničem. A vyplyne z toho, že máte shánět další lidi, kteří budou "dělat" totéž co vy. Tedy se snažit získat peníze tím, že ošidíte druhé....

Jestliže se na někdy na podobném semináři ocitnete (a ještě jste nic neplatili), v žádném případě ani neplaťte. Budou vás ze začátku lehce přemlouvat, postupně to bude mnohem urputnější. Ať nevyhrají....


Když vám nebudou schopni říci, o co jde, a budou to jen okecávat, honem pryč! Letadlo odhalíte i tak, že si zkusíte představit, jestli by systém mohl fungovat nadále i v případě, že se nebudou přibírat noví členové. U letadla tímto "dojde palivo" a systém skončí.


Typický příklad nenápadného letadla:

Pošlete mi 50 kč, pošlu informace (ještě třeba s argumentem Já jsem poslal taky)  – po zaplacení vám sice „nabídka“ přijde, ale budou to nějaké blbosti (třeba o fotbalovém klubu) a vy to máte „hledat stejné blbce, jako vy“.


Před výběrem práce položte prodejci několik otázek, zjistěte co nejvíce informací, hledejte případné nesrovalosti. Použijte rozum, nevěřte na pohádky! Vrátit se k férové nabídce můžete kdykoliv, nic vám neuteče. Když ale unáhleně zaplatíte, bude už pozdě!
 zpět